Biciklistička utrka kroz Hrvatsku CRO RACE 2021 | 5.etapa započela u Rapcu završila u Opatiji

Britanac Stephen Williams , član momčadi Bahrain Victorious, pobjednik je pete etape biciklističke utrke CRO Race vožene od Rapca do Opatije u dužini od 137.5 kilometara, a ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Williams je ciljem prošao sa 10 sekundi prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Markusa Hoelgaarda (Uno-X) i trećeg Nizozemca Micka van Dijkea (Jumbo-Visma) koji su predvodili skupinu od 14 vozača. Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je Fran Miholjević (Cycling Team Friuli) na 20. mjestu sa zaostatkom od četiri minute i 24 sekunde za pobjednikom. Josip Rumac (ANS Androni Giocatolli Sidermec) zauzeo je 28. mjesto zaostavši 4:31 minutu. Rezultati pete etape biciklističke utrke CRO Race: 1. Stephen Williams (TBV) 3h20:35 2. Markus Hoelgaard (UXT) +10 3. Mick van Dijke (TJV) 4. Sanz Gotzon Martin (EUS) 5. Alexis Guerin (VBG) 6. Beltran Joel Nicolau (CJR) 7. Urko Berrade Fernandez (EKP) 8. Roland Thalmann (VBG) 9. Jose Felix Cuerda (EKP) 10. Santiago Sanchez (TBV)

Rijeka Run 2019 @ Maraton, polumaraton, Homo si teć 14.04.2019

U Rijeci 14.04.2019 održano je ovogodišnje izdanje Rijeka Run  koje je započelo u 9.30 sati kada su startale najzahtjevnije utrke, 18. Riječki polumaraton, 4. Riječki maraton, utrke štafeta (3×7 km), Desetka powered by Heineken, a pet minuta kasnije Erste petica, Homo si teć humanitarna utrka građana, dok je u 9.40 sati startala utrka dm mići trk, utrka za klince i klinceze iz vrtića te memorijalna Utrka Milke Milinković te utrka za osobe s invaliditetom i slabovidne osobe. U osamnaestom riječkom polumaratonu slavio je Kenijac Moses Kipruto Kibire, dok je u četvrtom riječkom maratonu najbrži bio Slovenac Matic Modic.

Na velikoj završnici festivala sudjelovalo je preko 17 tisuća ljudi, a najmasovnija bila je utrka građana koja je i ove godine imala humanitarnu notu. Dio prihoda od kupljenih majica i narukvica ići će Društvu za dječju kirurgiju Kantrida.

Sve rezultate i pobjednike i ostale učesnike koje su završili utrke potražite ovdje:

Fotogalerija: Rijeka Run 2019