Biciklistička utrka kroz Hrvatsku CRO RACE 2021 | 5.etapa započela u Rapcu završila u Opatiji

Britanac Stephen Williams , član momčadi Bahrain Victorious, pobjednik je pete etape biciklističke utrke CRO Race vožene od Rapca do Opatije u dužini od 137.5 kilometara, a ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Williams je ciljem prošao sa 10 sekundi prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Markusa Hoelgaarda (Uno-X) i trećeg Nizozemca Micka van Dijkea (Jumbo-Visma) koji su predvodili skupinu od 14 vozača. Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je Fran Miholjević (Cycling Team Friuli) na 20. mjestu sa zaostatkom od četiri minute i 24 sekunde za pobjednikom. Josip Rumac (ANS Androni Giocatolli Sidermec) zauzeo je 28. mjesto zaostavši 4:31 minutu. Rezultati pete etape biciklističke utrke CRO Race: 1. Stephen Williams (TBV) 3h20:35 2. Markus Hoelgaard (UXT) +10 3. Mick van Dijke (TJV) 4. Sanz Gotzon Martin (EUS) 5. Alexis Guerin (VBG) 6. Beltran Joel Nicolau (CJR) 7. Urko Berrade Fernandez (EKP) 8. Roland Thalmann (VBG) 9. Jose Felix Cuerda (EKP) 10. Santiago Sanchez (TBV)

Ljetne igre City Games 2018 u Dugoj Resi, 19.08.2018

City Games turneja, koja je ove godine započela u Đakovu i potom otišla put inozemstva (Srbija, Crna Gora, Slovenija) stigla je i do grada Duga Resa odnosno na gradsko kupalište na Mrežnici kod Osnovne škole Vladimir Nazor, gdje su održana natjecanja u 6 disciplina na vodi i kopnu.

Natjecalo se ukupno pet ekipa „Hitnjaci“ iz Zagreba, Krđani iz Duge Rese, Daj Mare iz Krka, Japodi iz Duge Rese i Telebajski iz Krškog. Na gradskom kupalištu i na mostu okupilo se velik broj mladih i starijih koji su sa zanimanjem i bodrenjem pratili natjecatelje i naravno najviše navijali za predstavnike Duge Rese.

Nakon igara leteći vaterpolo, vino, spašavanje turistkinje, vošarke, alke i konopa, kad su se zbrojili svi rezultati s 50 bodova pobijedila je ekipa Daj Mare s Krka, koja je ujedno i zadnji finalist za natjecanje u Viru ove nedjelje. Drugo mjesto pripalo je ekipi iz Krškog koja je osvojila 41 bod, treći su bili Japodi s 28 bodova.

Veliko finale svih pobjedničkih ekipa iz Hrvatske održati će se na Viru u nedjelju 26.08.2018