Biciklistička utrka kroz Hrvatsku CRO RACE 2021 | 5.etapa započela u Rapcu završila u Opatiji

Britanac Stephen Williams , član momčadi Bahrain Victorious, pobjednik je pete etape biciklističke utrke CRO Race vožene od Rapca do Opatije u dužini od 137.5 kilometara, a ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Williams je ciljem prošao sa 10 sekundi prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Markusa Hoelgaarda (Uno-X) i trećeg Nizozemca Micka van Dijkea (Jumbo-Visma) koji su predvodili skupinu od 14 vozača. Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je Fran Miholjević (Cycling Team Friuli) na 20. mjestu sa zaostatkom od četiri minute i 24 sekunde za pobjednikom. Josip Rumac (ANS Androni Giocatolli Sidermec) zauzeo je 28. mjesto zaostavši 4:31 minutu. Rezultati pete etape biciklističke utrke CRO Race: 1. Stephen Williams (TBV) 3h20:35 2. Markus Hoelgaard (UXT) +10 3. Mick van Dijke (TJV) 4. Sanz Gotzon Martin (EUS) 5. Alexis Guerin (VBG) 6. Beltran Joel Nicolau (CJR) 7. Urko Berrade Fernandez (EKP) 8. Roland Thalmann (VBG) 9. Jose Felix Cuerda (EKP) 10. Santiago Sanchez (TBV)

Mandrać – Mandracchio 2017 @ međunarodni likovni natječaj Volosko 27.08.2017

Mandrać 2017 @ međunarodni likovni natječaj Posljednjeg vikenda u kolovozu vološćanska lučica, uličice i skale postaje velika otvorena galerija u kojoj sudjeluju autori iz Hrvatske i inozemstva. Slike, fotografije, razgovori, dovikivanja, turisti, šetači, vino, more, jazz – Mandrać sve vrvi životom i bojama već trideset i drugo ljeto za redom!

Glavnu nagradu u općoj skupini osvojila je Snježana Žana Boyd, druga nagrada pripala je Ivanu Kajzeru, dok je posebno priznanje osvojio Klaudio Katunar, a priznanje Slavimir Kapov.

U profesionalnoj skupini najboljim radom proglašen je onaj Georgette Yvette Ponte, drugo mjesto pripalo je Edi Mihovilić, posebnim priznanjem nagrađen je Saša Jantolek, a priznanjem Gloria Dragičević. Kod fotografa, prvom nagradom ovjenčan je Nikica Karas, a posebnim priznanjem Vedran Grubelić.

Uz umjetnike, u poslijepodnevnim satima javne su prostore okupirali i ulični svirači, a za večernju svirku bio je zadužen ZM Loose Trio koji čine Zoran Majstorović, Bojan Skočilić i Alex Brajković.