Biciklistička utrka kroz Hrvatsku CRO RACE 2021 | 5.etapa započela u Rapcu završila u Opatiji

Britanac Stephen Williams , član momčadi Bahrain Victorious, pobjednik je pete etape biciklističke utrke CRO Race vožene od Rapca do Opatije u dužini od 137.5 kilometara, a ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Williams je ciljem prošao sa 10 sekundi prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Markusa Hoelgaarda (Uno-X) i trećeg Nizozemca Micka van Dijkea (Jumbo-Visma) koji su predvodili skupinu od 14 vozača. Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je Fran Miholjević (Cycling Team Friuli) na 20. mjestu sa zaostatkom od četiri minute i 24 sekunde za pobjednikom. Josip Rumac (ANS Androni Giocatolli Sidermec) zauzeo je 28. mjesto zaostavši 4:31 minutu. Rezultati pete etape biciklističke utrke CRO Race: 1. Stephen Williams (TBV) 3h20:35 2. Markus Hoelgaard (UXT) +10 3. Mick van Dijke (TJV) 4. Sanz Gotzon Martin (EUS) 5. Alexis Guerin (VBG) 6. Beltran Joel Nicolau (CJR) 7. Urko Berrade Fernandez (EKP) 8. Roland Thalmann (VBG) 9. Jose Felix Cuerda (EKP) 10. Santiago Sanchez (TBV)

Melodije Istre i Kvarnera @ MIK 2016, Opatija 19.06.2016

U Opatiji je održana druga večer putujuće glazbene karavane MIK u dvorani Marino Cvetković umjesto ljetnje pozornice zbog najave loših vremenskih uvjeta.

Pljesak su dobili svi, glasove također, ali neki su ipak češće bili označeni na glasačkim listićima. Tako su sa točno 100 glasova treće mjesto osvojili Vesna Nežić Ružić i Oliver Berekin sa skladbom "Malo nas je da se dilimo" (Oliver Jakovčev-Robert Pilepić-Robert Grubišić), drugo mjesto sa 110 glasova osvojio je Joso Butorac sa skladbom "Ružica" (Robert Grubišić-Zlatan Marunić) dok je apsolutni miljenik opatijske publike Antonio Krištofić koji je sa skladbom "Habibi" osvojio 158 glasova te tako ponio titulu pobjednika druge festivalske večeri. U ukupnom plasmanu situacija je vrlo zanimljiva. Prvo i drugo mjesto dijele Antonio Krištofić i Joso Butorac sa 44 boda, dok je treći Mauro Staraj sa 32 boda.