Biciklistička utrka kroz Hrvatsku CRO RACE 2021 | 5.etapa započela u Rapcu završila u Opatiji

Britanac Stephen Williams , član momčadi Bahrain Victorious, pobjednik je pete etape biciklističke utrke CRO Race vožene od Rapca do Opatije u dužini od 137.5 kilometara, a ujedno je i preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu. Williams je ciljem prošao sa 10 sekundi prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Markusa Hoelgaarda (Uno-X) i trećeg Nizozemca Micka van Dijkea (Jumbo-Visma) koji su predvodili skupinu od 14 vozača. Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je Fran Miholjević (Cycling Team Friuli) na 20. mjestu sa zaostatkom od četiri minute i 24 sekunde za pobjednikom. Josip Rumac (ANS Androni Giocatolli Sidermec) zauzeo je 28. mjesto zaostavši 4:31 minutu. Rezultati pete etape biciklističke utrke CRO Race: 1. Stephen Williams (TBV) 3h20:35 2. Markus Hoelgaard (UXT) +10 3. Mick van Dijke (TJV) 4. Sanz Gotzon Martin (EUS) 5. Alexis Guerin (VBG) 6. Beltran Joel Nicolau (CJR) 7. Urko Berrade Fernandez (EKP) 8. Roland Thalmann (VBG) 9. Jose Felix Cuerda (EKP) 10. Santiago Sanchez (TBV)